El Sahel Travel - wycieczki z Hurghady

Poznaj Egipt, niezapomniane doświadczenia, bądź w dobrych rękach

Sprawdź ofertę wycieczek

Hurghada - turysytczne miasteczko w Egipcie

Hurghada już od kilku ładnych lat cieszy się popularnością wśród polskich turystów. Zupełnie nie ma się czemu dziwić. To przyjazne miasteczko łączy w sobie turystyczny kurort i egipskiego ducha. Z jednej strony mamy wspaniałe hotele, marinę, a z drugiej egipskie lokalne uliczki, targi.

Niestety w Hurghadzie nie uda Wam się obejrzeć żadnych zabytków. Hurghada to bardzo młode miasto. Dopiero na początku lat 80. XX wieku wraz z przypływem turystów zaczęło się rozwijać. Wcześniej była tu wioska rybacka, a na większości terenów, na których dziś możecie oglądać hotele, sklepy, meczety, jeszcze nie tak dawno rozciągała się pustynia.

Nieopdal Hurghady znajdują się takie miejscowości jak : El Gouna, Sahl Hasheesh, Makadi, Safaga, Soma Bay. Warto zapamiętać, że to nie są dzielnice Hurghady, pomimo iż niektóre biura tak je właśnie przedstawiają. Ma to spore znaczenie zwłaszcza dla osób, które przylatując do Hurghady planują korzystać z wycieczek fakultatywnych , bo do więkoszości z nich jest dopłata za transfer.

Hurghada

Co warto zobaczyć w Hurghadzie :

meczet-w-hurghadzie
Meczet El Mina

Meczet El Mina jest największym meczetem w Hurghadzie. Został oddany do użytku w 2012 roku. Znajduje się on przy Nowej Marinie i Targu Rybnym. Meczet można odwiedzić podczas City Tour.

Targ na Daharze - El Souq
Targ na Daharze - El Souq

Targ na Daharze to idealne miejsce by zobaczyć egipską codzienność.

targ rybny w Hurghadzie
Targ rybny w Hurghadzie

Targ rybny w Hurghadzie znajduje się między Mariną a Meczetem El Mina.